Ohlédnutí za M Day VII

V pátek 24.3. jsme již po sedmé otevřeli motoristickou sezonou tradiční akcí M Day. Všichni majitelé a příznivci vozů BMW ///M si dali dostaveníčko na Mosteckém autodromu. Opět v úctyhodném množství, které se projevilo na spanilé jízdě počtem 200+ vozů.

M DayM Day

Celý den nás na akci provázela pohoda, přátelská atmosféra a nebývalé množství vozů nejrychlejšího písmene na světě a to – ///M. K tomu všemu představení našich partnerů a zajímavých novinek.

Nejvýraznějším překvapením bylo nové SUV BMW XM, které bylo k vidění hned ve dvou exemplářích. Dejte nám vědět co si o novém XM myslíte a nebo zdali máte třeba už objednáno.

Zajímavostí bylo představení schopností M3 Touring přímo na okruhu o které se postarali naši instruktoři MartinNorbert a vy jste tak měli možnost zažít chování rodinného kombíku na limitu jeho schopností. A věřte, že šlo opravdu o nezapomenutelný zážitek.

O podívanou pro všechny účastníky se postaral samotný Robert Šenkýř ze závodního týmu Šenkýř Motorsport, který vyjel se závodním vozem M4 GT3. Už samotná procedura startování je proces nesrovnatelný s běžným vozem a vyžaduje celý tým mechaniků a spoustu času. Rozhodně je na co koukat a tak trochu nahlédnout pod pokličku opravdovému závodění.

M Day, M4 GT3M day, m4csl

Motivací pro okruhovou jízdu byla i soutěž o zapůjčení vozu BMW ///M dle vlastního výběru na celý týden od našeho hlavního partnera, kterým je BMW Česká republika.

Do soutěže se mohl zapojit každý kdo si na věži autodromu půjčil transpondér díky kterému mohl měřit čas na kolo. Tím nejrychlejším časem se pyšní mladý talent a profesionál na slovo vzatý – Petr Semerád, který s vozem M4 Samuela Čaneckého zvládnul Mostecký okruh pokořit za úctyhodných 1:46.510.

I když šlo o nejrychlejší čas, tak se o něj nepostaral sám majitel vozu, proto hlavní cena spadá druhému v pořadí, kterým je David Kozák s M2CS a časem 1:48.196.

Jak se vedlo nejlepším se můžete přesvědčit zde:

David Kozák1:48.196
Miroslav Čermák1:49.886
Jiří Jakl1:50.259
Filip Kubín1:50.359
Chris Rider1:51.550
Tom Kovtičinik1:52.853
Jiří Kalla1:53.576
Josef Roček1:53.957
Luboš Zimmel1:54.362
Jan Šplíchal1:54.432

Výsledky volných jízd za odpoledne.

Výsledky volných jízd za dopoledne.

K motorsportu, pěkným vozům od nepaměti patří kvalitní a stylové hodinky. Našim partnerem byla česká společnost Bohematic s hodinkami Robot-watch, která na místě prezentovala své portfolio. Pokud byste měli unikátní přání, tak se můžete dohodnout a jsou schopni vám vytvořit hodinky na miru, třeba ve stylu BMW ///M.

Pravděpodobně nejstarší a určitě největší klub a to Klub sportovních aut, byl také partnerem naší akce, protože věhlas M Day se neustále šíří.

Autobeky a jejich LapTime patří mezi stálice a na M Day se s nimi můžete setkat již od prvních ročníků.

Remusu jste mohli vidět a možná i slyšet jak zní jejich výfuk na M2CS. O zvýšení výkonu a kódování řídících jednotek se postaral Speed Servis.

Naše zázemí, box, kde jste si vyřídili vaší registraci, fotostěnu, ozvučení a vše co je třeba pro správnou prezentaci má na starosti náš kamarád Ivan a jeho společnost Sevenpromotion.

M Day, M2CSM day, M3csl

Náš “trojbox” jsme sdíleli s Davidem od DailyDriver, který má v nabídce stylové oblečení pro petrolheady a pokud jste si od něj ještě nic nekoupili, tak byste to měli co nejdříve napravit.

Dále jste v našem boxu mohli vidět legendární kousek M3 e46 CSL od Legendy u Vás, specialistů na zážitkové jízdy nejen ve vozech BMW ///M.

M Day je místem, kde máte možnost potkat i vaše oblíbené “auto” celebrity, mezi které patří Honza Červenka, Muldix, Petr Hanke, kluci z Ukaž káru nebo Míra Hejda jako Osobní řidič, který si pro Vás připravil tohle zajímavé video z akce.

M2, M3, M4 CSL to všechno byly vozy, které jste na akci mohli spatřit a zároveň jste si na těchto autech mohli pochutnat v podobě burgerů u StreetCatering.

O stylovou grafiku našich bannerů, vlajek a všeho co souviselo s M Day a M clubem obecně se postaral Lukáš Krása, který je tím pravým profesionálem.

Tímto shrnutím se s vámi loučíme a těšíme se na viděnou zase za rok, ale ještě předtím pro vás máme připraveno několik driftovacích akcí na polygonu Masarykova okruhu a také večerní tréninky na Mosteckém okruhu.

Na závěr zde máte video z M Day VII, abyste si akci připomenuli případně abyste věděli na co se těšit do příštího roku.

Foto z akce od stepans_photos k vidění na Zonerama.

Foto od foto.fotograf k vidění na Zonerama.

Foto od vincero.photography k vidění na Zonerama.

Zpět do Magazínu