M Day V.

Do pořádání akce M Day V nám zasáhla celosvětová pandemie Corona viru, proto jsme termín akce byli nuceni několikrát odsunout. Akci jsme tak uspořádali po více než roce v termínu, který sliboval pěkné letní počasí.

Jak asi víte, tak počasí si z nás letos dělá dobrý den a ani M Day nebyl výjimkou. Očekávané letní počasí se nám vyhnulo obloukem a místo toho jsme měli celý den po mrakem s teplotami kolem 8 stupňů.

Tedy ideální podmínky pro driftování, které bohužel nebylo posvěcené od vedení autodromu, proto jsme vás na toto museli mnohokrát upozorňovat i když víme, že jsme vás tím museli dost štvát, ale zde zasáhla vyšší moc. Zájemce o driftování rádi pozveme na naší akci do Sosnové, kde se dá krásně vyblbnout.

Ale zpět k M Day, který se i díky podpoře našich partnerů opět vydařil. BMW Česká republika je našim hlavním partnerem již několik let a letos nám a hlavně vám přivezli ukázat limitovanou edici M5 CS, tedy tu nej „empěktku“ v celé historii značky. S výkonem 635k je také tou nejrychlejší, nejsportovnější a také nejdražší M5, jejíž cena přesahuje 5 miliónů.

M5 CS tak dokonale zastínila další modely od českého zastoupení BMW, a to zářivě žluté cabrio M8 a SUV X3M, X4 a X5M.

Závodní tým Šenkýř Motorsport byl jako každým ročníkem M Day naším partnerem. S sebou přivezli celou řadu BMW ///M, které po patřičných úpravách posunují svůj potenciál na úplně jinou úroveň. To jste mohli sami zažít u M2C Trackday EVO, které umí mostecký okruh za 1:39. To je čas z úplně jiného světa. Sám Robert Šenkýř se odpoledne posadil za volant a zájemci z řad účastníků naší akce měli možnost usednout na místo spolujezdce a užít si tak nezapomenutelnou Taxi jízdu.

Drobné servisní úpravy a opravy přímo na místě zajišťovala parta petroheadů z Autobeky, kteří mimo jiné nabízeli jejich demo M2 k zapůjčení. Na trati jste si i bez vlastního „emka“ mohli užít atmosféru M Day.

Kluci během roku jezdí na řadu dalších trackday, takže se s nimi můžete potkat na akcích od Laptime, kde bývá vždy fajn atmoféra.

Stylové oblečení pro autíčkáře jste si mohli koupit od DailyDriver přímo na místě, pokud jste to nestihli, koukněte se na jejich e-shop, kde si určitě vyberete.

O plechové miláčky je třeba se pořádně starat. Pro udržování vozu v bezvadném stavu vám dopomůže česká autokosmetika Flacht.

Dalším partnerem, který nabízí hned celou flotilu BMW ///M, je parta nadšenců z týmu Legendyuvas, která na akci přivezla mimo jiné i M3 e46CSL.

Výčet našich partnerů je témeř u konce, proto nesmím zapomenout na Ivana a jeho agenturu SEVEN PROMOTION, která má na svědomí celou naší prezentací na okruhu a troufám si říci, že díky všemu, co s pro nás Ivan připravil, směle můžeme konkurovat světové konkurenci, co myslíte?

Jako tradičně jste si na akci mohli změřit čas na kolo, díky vypůjčenému transpondéru, a tím se tak zapojit do soutěže o nejrychlejší kolo na okruhu a soutěžit tak o ceny od BMW a Flacht.

Nedílnou součástí akce M Day je spanilá jízda, na kterou máme vždy vyhrazený čas během obědové pauzy. Všechny vozy BMW ///M se seřadily na cílové rovince a obkroužily dvě pomalá kola. Letos v počtu cca 70 vozů, což je asi polovina předCovidového M Day, ale i tak neuvěřitelné množství.

Pro každého zájemce o zlepšení vlastních řidičských dovedností byli připraveni naši instruktoři, kteří vám na M Day i na jiných akcích pomohou zlepšit váš jízdní styl, techniku a zrychlit čas na okruhu.

Takový byl Covidový a chladný M Day V, který jsme si společně s vámi opět užili, i když letos to bylo o poznání náročnější. Již nyní pro vás připravujeme další akce, kde budete mít možnost potkat další majitele BMW ///M, zlepšit své řidičské dovednosti a hlavně si užít den v prima společnosti.

Byl to váš první M Day nebo jezdíte pravidelně? A těšíte se na další ročník?

[rl_gallery id=“1685″]

Zpět do Magazínu