Jak si užít M Day

13. 3. 2022 M Day

Už v pátek 18.3.2022 nás čeká jíž šestý M Day, proto jste si pro vás připravili malé shrnutí toho co vás čeká, na co se připravit a jak akci co nejlépe užit:)

M Day je akce s největší koncentrací vozů BMW ///M na jednom místě. Díky včasnému termínu jde o stylové otevření motoristické sezóny. Akce děláme na mosteckém autodromu, protože jedině tréninkem ze sebe uděláte lepší řidiče.

Na místě vás budeme čekat s našim týmem už po 8h hodině a od 9h budete moci vyrazit na trať. Pokud se přijedete jen podívat, tak svoje BMW ///M zaparkujte kdekoli za boxy mezi ostatní „emka“. Zde bude prostor vyhrazený pouze pro vozy BMW ///M! Pokud přijedete jiným vozem, parkujte prosím např. u restaurace. Pak už se můžete jen kochat vozy účastníků akce, prezentací partnerů nebo se stylově občerstvit u StreetCatering.

Pokud naopak přijedete jako „jezdící“ účastník, tak jako první si u nás vyřídíte registraci v boxu č.14 a můžete vyrazit na trať.

S tím, že pamatujte, že nejde o závody, jde hlavně o to, abychom si všichni celou akci užili. Osvěžili po zimní pauze zapomenuty jezdecký skill a načerpali čerstvou energii. Pamatujte také na to, že po okruhu s vámi mohou jezdit naprostí nováčci, kteří teprve pronikají do okruhových jízd.

Pokud byste potřebovali pomoci s technikou jízdy můžete se obrátit na naše instruktory:
Norbert Mikulec
Martin Bezděka
Martin Semerád
Petr Lisa

Stejně jako u předešlých ročníků i nyní pro vás budeme mít soutěž o nejrychlejší čas kolo na mosteckém okruhu, kde tři nejrychlejší vyhrají zajímavé ceny od našich partnerů.

Pokud se budete chtít zapojit do soutěže, je třeba si vyzvednout transpondér za úplatu nebo osobní doklad ve věži autodromu. Na konci dne pak vyhlásíme nejrychlejší jezdce a předáme jim zasloužené ceny. Pokud už se na akci nebudou nacházet, domluvíme předání individuálně.

Akce M Day není žádný závod, proto i když se budete snažit o co nejlepší výsledek, tak pamatujte na tom, že na prvním místě je vždy bezpečnost. Na okruhu vždy jezdíte pouze v jednom směru, nikdy ne proti směru jízdy. Sledujte zrcátka, pokud vás dojíždí rychlejší vůz, tak prudce nebrzděte neměňte nenadále směr. Blinkrem můžete dát jezdci za vámi vědět, že o něm víte. Sledujte vlajky.

Pokud se budete chystat sjet z okruhu dejte si minimálně půl okruhu pomalu a bez brzd, protože je potřeba auto dochladit. Snažte se nevyužívat ideální stopu a po celou dobu takové jízdy mějte výstražné blinkry.

Jízdy po okruhu budou ve stylu open-pit, tedy jezdíte časový interval, který si sami zvolíte, ale pamatujte na to, že nejen vy ale i vůz si musí odpočinout.

Do spanilé jízdy se může zapojit každý, tedy i ti z vás, kteří se na akci s BMW ///M přijedete jen podívat. Bude nás hodně a bude to velkolepá záležitost, proto se začneme řadit již ve 13:30 a postupně se všichni zařadíme před první zatáčku na cílovce a to ve třech řadách. Při jízdě se pak snažte o konstantní rozestupy. Takto pak dáme dvě pomalá kolo pro foto a video. Po spanilé jízdě pak počítejte s vyšším vytížením trati.

V celém areálu je zakázáno driftování, tedy nejen na okruhu, ale i na parkovišti v celém areálu, neuposlechnutím tohoto nařízení si koledujete o vyloučení z akce bez náhrady.

Na obslužné komunikaci se můžou pohybovat pouze pracovníci autodromu a pověření novináři s novinářskou vestou.

Pokud se budete pohybovat v boxech a na pitLine, tak budete moci obdivovat zaparkované vozy, prezentaci partnerů, zkrátit si čas u profesionálních simulátorů, které na akci přiveze BMW Česká republika, zakoupit si zážitkovou jízdu nebo si dát stylový burger od StreetCatering.

Partnery akce jsou:
BMW Česká republika
Šenkýř Motorsport
Autobeky
Laptime
DailyDriver
SevenPromotion
Legendy u Vás
Flacht
Vincero.Photography

Pokud budete mít materiál z akce, nebojte se nás označit na našich sociálních sítích, rádi váše foto a video přesdílíme.
Pokud jste se na akci ještě nezaregistrovali, tak s registrací neváhejte, při platbě předem ušetříte. Na místě počítejte s 1000,- příplatkem.

Zpět do Magazínu