M Day 6 ve znamení rekordů

Celé hodnocení poslední akce by se dalo shrnout jednou větou. Na mosteckém autodromu byla největší koncentrace vozů BMW ///M za celou dobu konání M Day. Z toho byste nebyli asi moc nadšení, proto vám akci zkusím trochu více přiblížit.

Ráno jsme měli na okruhu pochmurné počasí, špatnou viditelnost a jen pár stupňů nad nulou, ale při akci v polovině března bychom mohli očekávat klidně i sníh, rozhodně nebylo na co si stěžovat.

Po 8.hodině, začali přijíždět partneři akce připravovat své stánky a zároveň i první účastníci, kteří tak mohli hned po otevření trati vyrazit na okruh, který bývá do cca 10:30 relativně volný, a tak je možná kroužit po téměř prázdném okruhu.

Kolem 10.hodiny, kdy dorazilo nejvíce účastníků a celá akce již byla v plném proudu, dokonce i počasí se umoudřilo a po zbytek dne nám svítilo slunce a na termín 18.3 bylo i teplo. Paddock byl tou dobou téměř plný a všude parkovalo jedno hezčí, zajímavější nebo unikátnější BMW ///M, se kterým jste na akci přijeli.

A bylo na co koukat, pokud pomineme klasiku v podobě různých generaci M2 a M3, tak jste mohli spatřit hned v několika exemplářích M3 CSL, Z3M, M5 kombi, nebo třeba nejvýkonnější M5 současnosti, a to M5CS a samozřejmě řadu dalších.

A to nejen v paddocku a na pit line, ale i u našich partneru. Tím hlavním a největším partnerem, je jako každoročně, BMW Česká republika, které si krom několika současných modelů pro vás připravila relax zónu se simulátorem, kde bylo možné zasoutěžit si na virtuálně, na mosteckém autodromu, obdivovat exklusivní motorku M 1000RR.

Část parkoviště obsadil závodní tým Šenkýř Motorsport s tou nejrychlejší M4, protože šlo o M4 GT4 minulé generace f82, tedy čistokrevný závoďák, kde je vše podřízeno dosažení těch nejlepších časů na okruhu. Během tohoto roku bude rozšířeno portfolio závodních vozů o M4 GT3 současné generace a my se budeme snažit, abyste měli možnost tuto bestii spatřit na příští akci M Day.

V několika boxech bylo možné spatřit prezentaci partnerů LapTime / AutoBeky, kteří mají kolem sebe silnou komunitu majitelů BMW ///M. AutoBeky pro vás zajišťovalo na místě drobné servisní zákroky, které jste možná někteří z vás na místě využili.

DailyDriver jste si mohli koupit stylové autíčkářské oblečení, které by měl mít každý petrolhead ve svém šatníku.

V boxu Automobilové Legendy u Vás jste si nebo někomu mohli pořídit zážitek, tedy na chvíli usednout za volant jejích vozů nebo se nechat povozit od profíků a zažít tak limity, které jsou na hony vzdálené od běžné automobilové produkce.

Většina z vás jistě zavítala i do našeho boxu, který byl stylový díky našemu přátelství s Ivanem ze Seven Promotion, který se postaral jak o vizuální stránku, tak o ozvučení celé akce.

Na každé akci pro Vás máme několik instruktorů, kteří vám vždy ochotně pomohou zlepšit jezdecký skill, což se na začátku sezóny více než hodí a vy tak máte možnost se rychleji zlepšovat a postupně ukrajovat desetinky z vašeho okruhového času.

Naši instruktory byli:

Tímto se dostáváme k soutěži o nejlepší čas na okruhu, které se mohl účastnit každý kdo si na věži autodromu převzal transpondér, díky němuž se mohl zapojit do soutěže. Výsledky bylo možné sledovat online, ale aplikace Speedhive fungovala dost chaoticky, což asi nepotěší, ale finální výsledky pro vás samozřejmě máme.

První tři místa obsadili:

Vojtěch Jelínek1:45.872
David Kozák1:48.800
Filip Kubín1:48.873

Vítězům, ale i všem ostatním gratulujeme, protože to bylo opravdu těsné a na časech je patrné, že zimní údržba se vyplatila a to nejen vozu, ale jistě i nový asfaltový povrch autodromu pomohl.

Obědová pauza je u nás tradičně vyhrazena pro spanilou jízdu všech BMW ///M, tedy i těch z řad diváku. Letos vás bylo opravdu hodně, respktive úplně nejvíc za celou historii klubu. Číslovka je úctyhodných 157 vozů, za což vám patří velký dík. Celou kolonu BMW ///M uzavíral vůz Rolls Royce Ghost Black Badge, takže bychom pro příště spojili M Day i se setkáním majitelů vozů RR, co myslíte? 🙂

Během celého dne, ale hlavně o polední pauze, resp. po spanilé jízdě jste mohli zavítat do stánku Street Catering na chutný a stylový burger.

Takový byl šestý M Day, kterým jsme otevřeli motoristickou sezónu roku 2022. Doufáme, že jste si společně s námi akci pořádně užili:)

Pokud by vás zajímaly fotky z akce, tak se můžete podívat co nafotil Daniel. Další Várku fotek nám zaslal Sir Julio. Mé fotky mapující celý den si můžete prohlédnout v albu Vincero.

[rl_gallery id=“2397″]

Zpět do Magazínu