Na sněhu v Mostě

Při raní cestě do Mostu jsem očekával chladné a možná i deštivé počasí, ale rozhodně ne sníh, který nás nakonec provázel celým dnem. Díky nebývalému množství sněhu byl celý den na okruhu o poznání zábavnější.

Někteří z účastníků akce s sebou měli i letní pneu, které opravdu nebyly třeba. Naopak kvalitní zimáky se ukázaly jako ideální obutí ani ne tak pro klouzání a driftování, ale pro vyhrabání se z hlubokého sněhu.

Během dne se ukazovalo, že nepůjde jen o nějaký poprašek, ale pořádnou sněhovou peřinu. Jediná část okruhu kde se sníh vyjezdil, tak byla cílová rovinka. V ostatním částech okruhu se jezdilo všude bokem, většina aut se držela na trati, ale někteří zatáčky brali hodně ze široka a lítali z okruhu na „trávu“ a využívali, tak větší sněhové pokrývky.

Jako největší zbraň se ukázala nová Toyota Yaris GR, která byla zastoupena hned dvěma exempláři a bylo až neskutečný, jak takový prcek dokáže svištět po okruhu, prostě se zahryzne do podkladu a letí vpřed nebo bokem stejně jako to umí třeba EVO.

S Baworáma je jízda rozevlátější a celkově si užíváte drifty v o poznání menší rychlosti, ale co vám budu povídat, to všichni moc dobře znáte. A je to i důvod proč tady všichni máme rádi BMW ///M.

Na závěr se můžete pokochat galerií z akce, pokud by vám nestačila, tak všechny fotky z akce naleznete zde.

[rl_gallery id=“1400″]

Zpět do Magazínu